RejestracjaRejestracja   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj

Posty: 41

Skąd: Bialystok

PostWysłany: Pią 19:49, 14 Gru 2007    Temat postu: Jesien Zienczuka

Jesień Zieńczuka

Pojedynek mistrza Polski Zagłębia Lubin z liderem tabeli Wisłą Kraków zakończył ligowe zmagania w tym roku. Wisła wygrała 2-1 (0-0), a udaną jesień zwycięską bramką w doliczonym czasie gry zwieńczył Marek Zieńczuk.

W 50. minucie bardzo niecelny strzał w polu karnym oddał Rafał Boguski, jednak piłka szczęśliwie dla wiślaków trafiła wprost pod nogi Pawła Brożka, którego nie upilnował Michał Stasiak. Napastnik Wisły nie miał problemów ze zdobyciem gola. Zagłębie grało jednak w Krakowie bardzo odważnie i ofensywnie, co przyniosło efekt siedem minut po stracie bramki. Po dośrodkowaniu Michała Golińskiego z rzutu rożnego Manuel Arboleda strzałem głową pokonał Mariusza Pawełka. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego dośrodkował Kamil Kosowski, a Marek Zieńczuk uderzeniem głową ustalił wynik meczu.

9 grudnia 2007, 18:15 - Kraków
Wisła Kraków 2-1 Zagłębie Lubin
Paweł Brożek 50, Marek Zieńczuk 90 - Manuel Santos Arboleda Sánchez 57

Wisła: 81. Mariusz Pawełek - 4. Marcin Baszczyński, 6. Arkadiusz Głowacki (63, 13. Adam Kokoszka), 25. Cléber, 8. Piotr Brożek - 9. Rafał Boguski (82, 19. Patryk Małecki), 7. Radosław Sobolewski, 20. Roberto Mauro Cantoro, 17. Marek Zieńczuk - 10. Jean Paulista (65, 5. Kamil Kosowski), 23. Paweł Brożek.

Zagłębie: 30. Aleksander Ptak - 19. Grzegorz Bartczak, 4. Michał Stasiak, 13. Sreten Sretenović, 5. Manuel Santos Arboleda Sánchez - 9. Wojciech Łobodziński, 17. Rui Miguel (87, 20. Robert Kolendowicz), 77. Michał Goliński, 7. Maciej Iwański, 23. Szymon Pawłowski - 33. Piotr Włodarczyk (76, 21. Dawid Plizga).

żółte kartki: Jean Paulista - Arboleda Sánchez, Stasiak, Sretenović.

sędziował: Hubert Siejewicz (Białystok).
widzów: 13.000.